Tarolt a Porsche a Világ Év Autója választáson

Az elektromos Porsche Taycan pár hónapja éppen hogy csak lecsúszott az európai Év Autója díjról, az elismerés azonban nem várat tovább magára. A WCOTY (Világ Év Autója) zsűrije két kategóriában is a legjobbnak választotta.

A Porsche Taycan dobogós helyen, másodikként végzett a „virtuális Genfi Autószalonon” bejelentett európai Év Autója választáson. Elismerés ez is, de az igazi dicsőségre egészen mostanáig kellett várniuk, az igazi sikert ugyanis a Világ Év Autója választás hozta meg a némes sportkocsi gyártónak.

A Taycan ugyanis magasan nyerte meg a luxusautó kategóriát, majd a dobogó legtetejére ugrott fel a „legjobb nagyteljesítményű autó” mezőnyben is. Ha ez nem lenne elég, az utóbbi kategóriában a második helyre a 911-es, míg a harmadikra a 718 Spyder állhatott fel, ezzel abszolút győzelmet hozva a Porsche számára.

A WCOTY 86 tagú zsűrije ötven új autót értékelt, majd egy élő netes közvetítésben hirdették ki a győzteseket kategóriákra bontva.