Megdőlt az SUV rekord a Nürburgringen

Az Alfa Romeo a Stelvio QV-vel állította be tavaly a leggyorsabb SUV modell rekordidejét a Nürburgringen. Egészen eddig az olaszok voltak a leggyorsabbak, ám jött a Mercedes és borult a bili.

Az Alfa Romeo annyira büszke volt a Stelvio QV-vel felállított Nordschleife körrekordra, hogy még külön ünnepi szériát is piacra dobtak az ügy apropóján. Egészen eddig úszkálhattak az olaszok a sikerben, most ugyanis trónfosztás történt az SUV kategóriában.

A Mercedes-AMG ugyanis felküldte a hírhedt pályára a GLC 63 S 4MATIC+ modellt, ami a rajtolás után 7 perccel és 49,369 másodperccel már vissza is ért a kiindulási pontra. Ez több mint 2 másodperccel gyorsabb, mint amit az olaszok tudtak megfutni.

A szóban forgó rekorder GLC teljesen gyári állapotú, 4 literes biturbós V8-as motorja 510 lóerő leadására képes. Ezzel 3,8 másodperc alatt katapultál 100-ra a nem túl visszafogott méretű német, a végsebessége pedig 280 kilométeres óránkénti sebességnél lett szabályozva.